Виплати військовим ‒ що зміниться з 1 лютого

Розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється.

Але з 1 лютого дещо зміниться підхід до нарахування виплат. Рішення, зокрема, стосується тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій. Про це йдеться в роз’ясненні Міноборони.

Розмір додаткових виплат для військовослужбовців залежатиме від районів їхнього перебування.

Впливатиме на виплати також складність і специфіка бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують.

“Бойові виплати у 100 тис. гривень на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти ‒ виплати в розмірі 100 тис. грн для них також зберігаються. Анонсовані зміни стосуються винятково військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів військових закладів вищої освіти, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій”, ‒ йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виплати за лікарняними по вагітності і пологах: яка сума допомоги

Нині всі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тисяч гривень. Водночас бійці, які з ризиком для життя виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують такі ж самі додаткові виплати ‒ 30 тис. грн.

“У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки і оборони України”, ‒ зазначається в повідомленні.

Для того, щоб підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців і членів їхніх сімей, 1 лютого будуть збільшені розміри щомісячного основного грошового забезпечення військовослужбовців без додаткової винагороди.

Мінімальний його рівень для Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України становитиме не менш ніж 20 тис. 100 грн, для осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Національної поліції ‒ на рівні не менш ніж 17 тис. грн.

Оборонний бюджет України на 2023 рік складає 43% усіх державних видатків. Про це на брифінгу повідомив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник президента у Верховній раді України Федір Веніславський.

Кабінет міністрів виділив понад 608 млн грн на виплату додаткової винагороди військовослужбовцям Національної гвардії. Кошти уряд виділив із резервного фонду державного бюджету.

Read Previous

Кулеба розповів, скільки танків отримає Україна

Read Next

Наступ з Білорусі малоймовірний: начальник ГУР сказав, де зосередеться ворог

Most Popular

Generated by Feedzy