Вітренко прокоментував заяву “Газпрому” про транзит газу після 2024 року

Те, що “Газпром” заявив, що транзит газу через Україну після 2024 буде залежати від купленого у нього трейдерами Євросоюзу додаткового обсягу блакитного палива за новими контрактами, підтверджує, що побоювання України використання “Газпромом” газу як геополітичного зброї проти Києва і Європи — вірні.

Про це заявив глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook.

Вітренко написав, що “якщо заяви Німеччини і Росії про будівництво “Північного потоку-2″ тільки для додаткових обсягів були чесними”, то обсяги європейських покупців газпромівського газу і надалі повинні йти через Україну за поточними контрактами.

“Найкращою гарантією, що так і буде, є перенесення точок передачі газу за цими поточними контрактами на кордон Україна-РФ, щоб потім покупці газпромівського газу з ЄС самі бронювали транзит через Україну”, — вказав глава “Нафтогазу”, запевнивши в наданні таким покупцям конкурентних умов.

Він звернув увагу, що “Газпром” досі не створив на своїй електронній платформі точку передачі газу на кордоні Україна-РФ, а також не надав іншим експортерам з Центральної Азії і РФ користуватися своєю газотранспортною системою для експорту газу в європейські країни через Україну, висловивши в зв’язку з цим сумніви в намірах “Газпрому” продавати додаткові обсяги ресурсу в Європу через Україну.

“Дійсно хочете продавати додаткові обсяги в Європу? Тоді чому не робите цього? Нагадаю, що “Газпром” на 2021 рік забронював для транзиту через Україну на 25 млрд куб. м менше, ніж на 2020 рік. Так продавайте європейським компаніям для транзиту в Європу ці 25 млрд куб. м на кордоні РФ-Україна!”, – закликав Вітренко.

Глава НАК підкреслив, що відповіді на ці питання Україна очікує від Росії найближчим часом і розраховує, що їх врахують німецькі та американські партнери, “коли будуть визначати, чи використовує Кремль “Північний потік-2″ як геополітичну зброю і чи потрібно його зупиняти”.

Read Previous

Вірастюк заявив, що є партії, до яких він ставиться дуже обережно

Read Next

Олігарх Ахметов купує меткомбінат

Most Popular