Про політиків, що мають найбільшу підтримку у президентському рейтингу

Політтехнолог, політичний консультант, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розказав, хто з політиків має найбільші шанси у президентських перегонах.

Отже, на що, на які заяви, дії цих політиків, обговорення їх у ЗМІ,  на цьому тижні, я звернув увагу. На цьому тижні  оприлюднено  два соціологічних дослідження, КМІСу та групи «Рейтинг».  Соціологічне дослідження КМІСу було проведено 24 липня – 1 серпня з опитуванням 2008 респондентів. У цьому дослідження цікаві результати щодо довіри до Володимира Зеленського, його діяльність не схвалюють 56%, рівень недовіри зростає, а схвалюють  29,3%. Місяць тому, не схвалювали діяльність президента 52%, а схвалювали 34%. У дослідженні групи «Рейтинг» Володимир Зеленський  на першому місці, за нього готові проголосувати 29,1% серед тих, хто визначився. Далі йдуть Петро Порошенко – 13,4%, Юрій Бойко -12,5%, Юлія Тимошенко – 11,3% та Ігор Смєшко -8,7%. Крім того, звернув увагу на рейтинги партій, лідери, яких у групі «Тріумфальна п’ятірка». Тут є певні розбіжності. Партія Слуга народу – 24,9(Рейтинг) і 20,2%(КМІС), ЕС – 13,5%(Рейтинг) і 14,2%(КМІС), ОПЗЖ – 12,8%(Рейтинг) та 18,3%(КМІС), Батьківщина – 12,3%(Рейтинг) та 16%(КМІС)і партія Сила і честь – 4,8%(Рейтинг) і 6,3%(КМІС). Дослідження були проведені практично одночасно, тому розбіжності можуть бути ознакою заангажованості, бо про некомпетентність тут не йдеться. 

Володимир Зеленський, крім звичних підписів під законами, указами, дав інтерв’ю на телеканалі «Дом», яке викликало великий резонанс і обговорення щодо його висловлювання з питань Донбасу та поради виїжджати всім з Донбасу у Росію, хто вважає себе росіянином. Зеленський не забуває вітати всіх медалістів української збірної на Олімпійських іграх у Токіо.

Петро Порошенко напевно таки перебуває на канікулах, хоча справедливості ради, серпень дійсно не самий активний місяць для політичної діяльності. Але, негативні тенденції для Петра Порошенко стосовно оприлюднених телефонних розмов Віктора Медведчука, таке вражання також на канікулах і практично про них забули. Петро Порошенко також вітає досягнення українських спортсменів на Олімпійських іграх у Токіо.

Юлія Тимошенко,  за опитуванням КМІСу  партія Батьківщина має підтримку у 16%, що є результатом активності у питанні землі та тарифу лідера партії. Також за рівнем довіри Юлія Тимошенко посідає друге місце після Володимира Зеленського. І це активно обговорювали і коментували у ЗМІ.

Юрій Бойко критикував чинну владу за тарифи на газ та електроенергію, які влада збирається підвищувати. Він також розкритикував слова президента Зеленського щодо його поради виїжджати з Донбасу всім, хто вважає себе росіянином.  

Ігор Смєшко зробив заяву на одному з телеканалів, щодо рішення України відмовитись від ядерною зброї. За словами Смєшка таке рішення було помилкою. Смєшко продовжує коментувати події, як експерт, але при цьому його підтримка за соціологічними опитуваннями дозволяє йому триматись на п’ятому місці президентського рейтингу.

Read Previous

Лідерка «Батьківщини» назвала Ройтбурда одним із «китів», на яких тримається сучасна українська культура

Read Next

У понеділок Зеленський відвідає полігон «Ширлан» під Миколаєвом

Most Popular