Росія знайшла три країни для обходу західних санкцій

У своїх зусиллях щодо ухилення від західних санкцій Росія покладається на низку країн.

РФ використовує для обходу обмежень, зокрема Індію, Сербію та Китай, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

“Міністерство промисловості і торгівлі Російської Федерації розробило план витратити майже 1 мільярд доларів на забезпечення критично важливих електронних компонентів у жовтні 2022 року. Цей план передбачав можливість будівництва об’єктів в Індії для доступу до цих компонентів. Росія таємно набувала чутливу електроніку подвійного призначення з Індії, використовуючи значні резерви індійських рупій, накопичені російськими банками від продажів нафти”, – свідчить публікація Financial Times від 4 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маск пояснив, чому не дозволив увімкнути Starlink поблизу Криму

Невідомо, наскільки успішно РФ реалізувала цей план, але в ISW вважають, що Москва активно працює над обходом західних санкцій через іноземних посередників.

4 вересня, на полях Східного економічного форуму у Владивостоку, диктатор Володимир Путін зустрівся з віцепрем’єром Сербії Олександром Вуліним. Він підтвердив, що Сербія не запроваджуватиме санкції проти Росії і не дозволить використання своєї території для антиросійських дій.

“Ця заява була частково спрямована на пом’якшення роздратування Путіна після нещодавньої купівлі Сербією 12 літаків Rafale у Франції, що могло бути спробою диверсифікації постачальників зброї”, – припускають аналітики.

Путін також зустрівся з віцепрезидентом КНР Хань Чженом, щоб обговорити результати своєї поїздки до Монголії. Він підкреслив зростання регіональної торгівлі і співробітництва з Китаєм та Монголією.

“Іноземні компанії та банки, зокрема в КНР, стають все більш обережними у проведенні транзакцій з російськими суб’єктами через побоювання вторинних санкцій з боку Заходу”, – додали в ISW.

Державні банки Китаю масово припинили операції з Росією, а платежі на мільярди юанів блокуються на рахунках.

Проблеми з обробкою платежів посилилися протягом серпня. Про це повідомляє Reuters з посиланням на анонімні джерела в російських урядових та бізнесових колах.

В агентстві відзначили, що китайські банківські установи зайняли дуже сувору позицію щодо своїх транзакцій після того, як у червні Міністерство фінансів США пригрозило запровадити нові санкції проти банків країн, які ведуть бізнес з Росією.

Read Previous

Втрати росіян перетнули психологічну позначку

Read Next

Двоє учнів і двоє вчителів загинули під час стрілянини у школі

Most Popular