Нафта дешевшає, рубль зміцнюється – на ринках не вірять у війну

21 лютого зранку ціни на нафту впали завдяки ідеї провести саміт з української кризи за участю президентів США та Росії.

Другий фактор, який знижує вартість ф’ючерсів на нафту – перспектива підписання ядерної угоди між Іраном та світовими державами протягом наступних одного-двох тижнів.

Про це повідомляє enkorr.

Офіс президента Франції Еммануеля Макрона повідомив у понеділок, що він запропонував обом лідерам провести саміт із “безпеки та стратегічної стабільності в Європі”.

Білий дім заявив, що Байден погодився на зустріч “у принципі”, але “якщо не відбудеться вторгнення”.

Вартість бареля травневої нафти Brent сьогодні вранці склала $90,71, тоді як 18 лютого торги закрилися на $94.

З початку року ринки нафти стривожені тим, що російське вторгнення в Україну може порушити постачання сирої нафти. Проте зростання цін стримувала можливість повернення на ринок понад 1 млн барелів іранської нафти на добу.

Високопоставлений представник ЄС заявив минулої п’ятниці, що угода щодо відновлення ядерної угоди Ірану “дуже близька”.

Ринок залишається напруженим і будь-яке додавання нафти допоможе, вважають аналітики. Проте ціни залишаться волатильними в найближчому майбутньому, оскільки іранська нафта, ймовірно, повернеться лише наприкінці цього року.

Якщо відбудеться російське вторгнення , ф’ючерси на нафту марки Brent можуть піднятися вище за $100/бар., навіть у тому випадку, якщо іранська угода буде досягнута, зазначають аналітики.

Лондон і Вашингтон домовилися про запровадження обмежень для РФ на торгівлю в їхніх валютах у разі вторгнення в Україну, заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в інтерв’ю BBC. За його словами, Велика Британія і США не дозволять російським компаніям “торгувати у фунтах і доларах”, що, як зазначив прем’єр, завдасть значного удару по російській економіці.

Read Previous

Будівлю МЗС Латвії підсвітили кольорами українського прапора

Read Next

В Україні після вихідних оновили карантинні зони

Most Popular