Світ повинен показати, що не боїться путінського шантажу – Порошенко

Світ повинен показати, що не боїться путінського шантажу і жорстко відповідатиме на порушення міжнародних зобов’язань.

Про це сказав Петро Порошенко в ефірі спільного телемарафону “Прямого” та “5 каналу” “150 днів війни”. Порошенко наголосив, що підписання “зернової угоди” не може супроводжуватися зняттям санкцій з Росії, бо це буде поразкою України.

“Тому зараз антипутінська коаліція у світі має сказати: якщо Путін не виконуватиме ті документи, які підписані, у нас є план Б”, переконаний Порошенко.

“Ми не маємо просити Росію ми їй не віримо. Ми не маємо боятися Росії ми її не боїмося. Ми маємо забезпечити, щоб увесь світ зупинив експорт Росії, аж допоки вона не розблокує чорноморські порти України”, пояснює п’ятий президент.

“Зупинка експорту означає: як арештовуються яхти російських олігархів, так має бути арештований торговельний флот, що перевозить російську деревину, російське вугілля, російський скраплений газ, весь російський експорт. Росія зараз отримує 550 мільярдів доларів експортної виручки, вона має отримувати не більше 200 і це дозволить їй забезпечувати соціальні витрати, але не нарощувати військову міць”, пояснив він.

Порошенко нагадав, що Україна вже має відповідний досвід звернення до Гамбурзького трибуналу щодо незаконних дій Росії.

“Ми отримали рішення суду, яке тоді зобов’язало звільнити захоплені Росією у Керченській протоці українські військові кораблі і українських військових моряків. Що б Росія не казала, вона це зробила через місяць після прийняття відповідного рішення суду”, зазначає Порошенко.

Він також зауважив, що Росія має розблокувати не лише українське зерно, а й увесь експорт: “Чому ми не можемо завозити сировину для роботи української промисловості? Чому ми не можемо експортувати чорний метал, продукцію хімії, соняшникову олію і багато іншого, що забезпечує валютний баланс держави? Чому ми обмежуємося лише пшеницею і кукурудзою?”

“Я не виключаю, що з цього приводу буде ще засідання Ради безпеки ООН, але нам не можна це брати як виключну платформу. Ми готові співпрацювати пліч-о-пліч з партнерами, пліч-о-пліч з владою для того, щоби компетентно і професійно забезпечити захист українського інтересу, української держави, захист українського народу, захист українського фермера”, сказав лідер “Європейської солідарності”.

Підтримка Збройних сил України зараз пріоритет благодійної діяльності Петра Порошенка. З 24 лютого на потреби армії витрачено понад півмільярда гривень. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброю (зокрема кулемети, снайперське обладнання та інше), десятки автомобілів на потреби фронту, тепловізори, дрони, прилади нічного бачення, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натовські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування (в тому числі велика кількість зерна і продуктові набори як для військових, так і для мешканців визволених міст).

Фонд Порошенка тісно співпрацює з волонтерами ГО “Справа громад” і “Res_Publika. Брати по зброї”, які окремо і додатково зібрали більш як 40 млн грн на потреби армії.

Італійські бронемашини MLS SHIELD, які фонд п’ятого президента купує разом із волонтерами громадської організації “Справа Громад”, вже перебувають неподалік українського кордону і невдовзі будуть на фронті.

Read Previous

Росія випустила по Миколаєву дев’ять ракет: показали наслідки

Read Next

🛑ПОПОВИЧ: Потужності HIMARS, у США є певна стратегія, росія хоче переговорів

Most Popular

Generated by Feedzy