“Вбивця флагманів” грав не чисто?
OnePlus потрапила в неприємну історію. Зусиллями порталу Anandtech компанію викрили в маніпуляції з продуктивністю і це стало причиною виключення OnePlus 9 і OnePlus 9 Pro з таблиці бенчмарку Geekbench. Пікантність ситуації в тому, що компанія не займалася штучною накруткою результатів в синтетичних тестах, а навпаки – впровадила механізм заниження продуктивності.
Виявилося, що в роботі з цілим рядом додатків OnePlus 9 Pro поводиться дивним чином і не видає очікуваний рівень потужності. З’ясувалося, що є “чорний список” додатків, при запуску яких на смартфоні не вмикається високопродуктивне ядро Cortex-X1, а все навантаження “тягнуть” ядра Cortex-A55. Було висловлене припущення, що все це зроблено заради збільшення автономності.
І воно виявилося правильним. Компанія OnePlus відповіла на звинувачення в “чітерстві”:
“Нашим головним пріоритетом завжди є забезпечення максимальної зручності використання наших продуктів, зокрема, завдяки швидкому реагуванню на важливі відгуки користувачів. Після запуску OnePlus 9 і 9 Pro в березні деякі користувачі розповіли нам про деякі області, в яких ми могли б поліпшити час автономної роботи пристроїв і управління нагрівом. В результаті цього зворотного зв’язку наша команда з досліджень і розробок протягом останніх кількох місяців працювала над оптимізацією продуктивності пристроїв при використанні багатьох з найпопулярніших додатків, включаючи Chrome, шляхом узгодження вимог до процесора додатки з найбільш придатною потужністю. Це допомогло забезпечити плавність роботи при одночасному зниженні енергоспоживання”.
На підставі цієї заяви можна зробити висновок, що зміни в роботу чіпів були внесені на прохання користувачів, які висловилися на користь поліпшення ситуації з нагріванням і енергоспоживанням. Тут варто згадати ситуацію з вильотом камери OnePlus через перегрів, з якою зіткнулися користувачі в квітні. В результаті розробники внесли корективи в роботу чіпа вже після виходу OnePlus 9 і OnePlus 9 Pro, на етапі запуску флагманів обмежень по продуктивності не було.