Пожежі в Туреччині і Європі: чи здешевшають тури і як повернути гроші за зіпсовану відпустку
Майже тиждень не вщухають лісові пожежі у Туреччині. Нині в країні нарахували більше 150 осередків загоряння.
Деякі пожежі локалізували, але через сильну спеку загроза не минає. Вогонь знищив житлові будинки, є загиблі. А з понеділка вогонь охопив курорти Європи.
Палають Італія, Греція. Через цьогорічну аномальну спеку спалахнули ліси Хорватії та Албанії. У Греції, де днями зафіксували рекордні +47, через щільне задимлення десятки людей звертаються до лікарень зі скаргами на проблеми з диханням.
Пожежі охопили країни в час кульмінації туристичного сезону, традиційно це серпень. Зараз там мільйони туристів з усього світу, і десятки тисяч українських відпочивальників. Але вони не поспішають повертатися додому.
“О 6 ранку в небі літав попіл, як сніг. Я відпочиваю в Туреччині біля містечка Авсаллар. Видно літаки, вертольоти, які гасять пожежу. Але в готелі все добре. Нам пощастило, що вітер дув не в наш бік, тому не довелось переселятися в інший готель,” — ділиться враженнями від відпустки киянка Анна Мельничук.
Каже, досі тліє ліс у горах. Але завдяки бризу запах гарі не відчувається. Попри природну катастрофу, люди відпочивають, наче довкола нічого не відбувається.
Тим часом приборкати вогонь турки не можуть у семи регіонах, підтверджують в уряді Туреччини. У переліку курортна Анталія та провінція Мугла, де палає поблизу популярного серед українців Мармарису.
Але у турагентствах переконують, туристам пожежі зовсім не заважають. Мовляв, завчасно повернутися на батьківщину через небезпеку не захотів ніхто, підтверджує Фактам директорка туристичних агенцій Оксана Гутник.
“Що стосується готельно-рекреаційного сектору, шкода мінімальна. Практично не постраждали готелі. Є якісь мінімальні збитки, але турки працюють на випередження. Якщо існує небезпека для якогось готелю, проводиться евакуація, гасять пожежу, а потім повертають людей на місце, де вони проживали,” – розповідає Оксана.
Оксана додає, що реальної небезпеки для життя туристів у них не було. Якщо туристів і евакуюють, то роблять все організовано. І скарг на відпочинок від своїх клієнтів Оксана не отримувала.
“Мої туристи потрапили під евакуацію. Але вони казали, що все було чітко сплановано заздалегідь, вони знали про це, спокійно зібрали речі, чекали, поки їх заберуть з готелю. Їх переправили в інший готель. Але такого, щоб до нас туристи зверталися: ой, горить і ніхто нічого не робить — не було,” – запевняє Оксана Гутник.
Оперативність та організованість турецького туристичного бізнесу підтверджує й Андрій. Попри пожежі, декілька днів тому він з родиною таки наважився полетіти у містечко Сіде, де досі тривають пожежі.
Але після приїзду вирішили з небезпечного курорту тікати.
“Ми попросили туроператора нас перевезти. Озвучили вимоги до готелю і за добу нас перевезли. Небезпеки не було ніякої. Але ми з маленькою дитиною, і не хотіли, щоб вона дихала запахом горілого. Але туристів багато. І практично ніхто, як ми, не переїжджав,” — каже Андрій.
Від вже заброньованих та оплачених поїздок українці не відмовляються, кажуть у турфірмах.
“З усіх туристів, які летять до Туреччини, лише одні клієнти анулювали тур зі штрафом. Заплатили 7 тис. грн за відміну,” — каже Ольга Мальцева, директорка однієї зі столичних туркомпаній.
А ось кількість нових броней до Туреччини зменшилася вдвічі! Це підтверджують в Українській асоціації туристичних агенцій. Люди, дивлячись новини, звісно, налякані.
Деякі вирішують почекати, поки ситуація налагодиться, і вже потім летіти на відпочинок. Вогонь охопив не всю Туреччину, а лише деякі регіони.