Питання вступу України в НАТО вже вирішене

Питання, чи може Україна приєднатися до НАТО, вже вирішено в принципі, але спершу треба виконати багато роботи стосовно інституційних реформ, яких вимагає членство.
Як передає Укрінформ, про це заявила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс в інтерв’ю ВВС News Україна.

“Ясно, що держави НАТО підтримують прагнення України приєднатися до НАТО. Можна сказати, що питання про те, чи може Україна приєднатися, вже вирішено в принципі. Питання в тому, що для цього потрібно”, – сказала Сіммонс.

Вона додала, що розмови про це з українською стороною “відбуваються регулярно, а зрушень нема”.

За словами Сіммонс, одне з її завдань як посла контактного посольства НАТО полягає в тому, щоб вести діалог з Україною, підтримувати і допомагати їй на шляху до членства.

Дипломатка зазначила, що із залученістю України, її участю в операціях НАТО – “все чудово, і прогрес є очевидним”, але стосовно інституційних реформ, яких вимагає членство, то тут залишається багато роботи.

“Одна з них – інституційна реформа в сфері оборони. Я послідовно і скрізь наголошую: воювати на фронті дуже важливо, але так само важливо мати надійну систему підтримки в тилу. І тут повинен бути якийсь поступ. На додачу, статус “Партнера розширених можливостей” та План Дій щодо членства чітко говорять: є супутні реформи, в яких також має бути прогрес. Це судова реформа і реформа безпекового сектору”, – нагадала Сіммонс.

Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів НАТО на саміті 14 червня в Брюсселі підтвердили рішення Бухарестського (2008 року) саміту про те, що Україна стане членом НАТО, а також тверду підтримку права України самостійно вирішувати власне майбутнє без зовнішнього втручання.

Read Previous

Росія почала нові військові навчання в окупованому Криму

Read Next

Угорщина послабила правила в’їзду для українців

Most Popular