Консульські послуги українцям призовного віку за кордоном – нардеп пояснив дії МЗС

Призупинення Міністерством закордонних справ надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном є надзвичайним заходом, поки новий закон про мобілізацію не набрав чинності.

До такого кроку вдались, щоб уникнути кризові ситуації, зокрема, в оновленні документів за кордоном. Про це у коментарі LIGA.net заявив нардеп від “Слуги народу”, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко.

Він наголосив, що громадяни мають виконувати свій конституційний обов’язок із захисту батьківщини. Це має забезпечувати, зокрема, й МЗС. За словами нардепа, таке рішення є тимчасовим кроком, аби узгодити документацію з новим законом про мобілізацію та налагодити нові механізми роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутатка Безугла закликала здати паспорт, якщо не бачиш себе українцем

“Вони можуть бігти до консульських установ і, поки закон не набрав чинності, вимагати документи. Тому прийняли таке тимчасове рішення. Але це – надзвичайний захід. Можливо, не найкращий варіант, але він має певну логіку”, – пояснив Мережко.

За його словами, ситуація, подібна до польської, де українцям перестали видавати документи, окрім дітей до 12 років, це – технічні питання. Слід зачекати, поки система консульських послуг відновиться.

“Великий наплив людей і треба подумати механізм, як з цим працювати. На рівні країни різне навантаження. Зараз це тимчасовий ажіотаж. Бо це тимчасовий переоблік, щоб потім нормально функціонувати”, – сказав Мережко.

На його думку, рішення щодо консульських послуг не вплине на тимчасово переміщених осіб, зокрема, на тих, хто законно перебуває у країні.

“Питання можуть бути у тих людей, які намагаються до змін правил отримати необхідні документи. Тут йдеться про чоловіків призовного віку”, – додав нардеп.

Українські консульства за кордоном призупинили надання послуг українцям призовного віку, окрім оформлення документів для повернення до України.

Перед тим Кабінет міністрів заборонив видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт чоловікам за кордоном віком від 18 до 60 років. Ці документи дозволили отримувати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби.

Read Previous

Білий дім назвав озброєння, якого Україна зараз потребує найбільше

Read Next

Рікі Мартін вперше після розлучення з чоловіком показав 15-річних синів

Most Popular