В Україні починають виробництво фюзеляжів для вітчизняних гелікоптерів
Заступник генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової Гюндуз Мамедов заявив, що судовий процес у Нідерландах викриє правду. Це дасть відповіді на ключові питання.
“Фюзеляж ми починаємо в Харкові робити для вертольота 4,5 т злітної ваги. Тобто це середній вертоліт, але ми готуємося і до випуску середньовагового вертольота на 13 тонн, а потім буде і на 15 тонн. У нас в Україні власна наукова і виробнича база”, — сказав генеральний директор АТ «Мотор Січ».
Раніше Акціонерне товариство «Мотор Січ» придбало виробничий майданчик на заводі «Тора» у Харкові.
Сам завод зараз здійснює технічне обслуговування та ремонт авіаційної техніки, і входить до складу Харківського авіазаводу.
В’ячеслав Богуслаєв вже пропонував випускати літаки Ан-74 та Ан-140 на цьому підприємстві, після того як держава дозволить взяти завод в оренду АТ «Мотор Січ».
У Державній цільовій науково-технічній програмі розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки, оприлюдненій Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, включено інноваційні дослідження і розробки, необхідні для створення, сертифікації вітчизняного багатоцільового легкого вертольота злітною масою 4-5 тонн.
Фінансування складатиметься з асигнувань з державного бюджету у розмірі 350 млн грн. та 214,5 млн грн. власних коштів підприємств.
Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ у своєму звіті згадав, що розробка гелікоптера початкової льотної підготовки для потреб ЗС України є модернізацією радянського вертольоту типу Мі-2.
Тобто визначений обсяг фінансування є саме витратами на глибоку модернізацію цього гелікоптеру, до речі у січні 2021 року стало відомо, що Акціонерне товариство «Мотор Січ» створить морську версію гелікоптера Мі-2 на замовлення Міноборони України.