Російська резолюція щодо “Північних потоків” провалилася в Радбезі ООН

Резолюція, яку висунула Російська Федерація, із закликом до міжнародного розслідування диверсії на газопроводах “Північний потік” та “ПІвнічний потік-2” не отримала підтримки в Раді безпеки ООН.

Для підтримання резолюції було необхідно дев’ять голосів та відсутність вето будь-якого з членів. Російський проєкт резолюції отримав лише три голоси, пише “Голос Америки”. “За” проголосували РФ, Китай та Бразилія. Інші 12 членів Радбезу утрималися від голосування.

“У пропонованій резолюції Росія вимагала від генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша створити міжнародну незалежну комісію для розслідування всіх аспектів диверсії. Включаючи ідентифікацію виконавців, спонсорів, організаторів і пособників”, ідеться у повідомленні.

Декілька членів Радбезу ООН заявили, що додаткове розслідування не принесе користі. Країни закликали дочекатися результатів національних розслідувань, яких уже щонайменше три. Інші запропонували встановити крайній термін для завершення національних розслідувань, заявивши, що вони не повинні бути безстроковими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін “знайшов” винних у вибухах на “Північних потоках”

Кілька західних країн висловилися критично щодо позиції РФ. Зокрема, представник Великої Британії нагадав про напади росіян на українську інфраструктуру.

“Очевидне занепокоєння Росії щодо цивільної інфраструктури важко сприймати серйозно в контексті її невпинного нападу на цивільну інфраструктуру України протягом останнього року. Ця цинічна агресія має бути припинена”, заявив заступник британського посла Джеймс Карюкі.

Посол США заявив, що Москва прагне дискредитувати поточні внутрішні розслідування вибуху.

“Росія звинуватила у здійсненні цих атак США. РФ не зацікавлена ​​в неупередженому розслідуванні. Кремль вже вирішив, хто винен. Росія просто грається в політику”, сказав американський представник Роберт Вуд.

Над трубопроводами “Північних потоків” з 6 по 12 вересня курсував танкер під грецьким прапором Minerva Julie. Поплававши шість днів над газопроводами, Minerva Julie попрямував до Таллінна, а звідти до Санкт-Петербурга, де пришвартувався 18 вересня.

Німеччина, Данія і Швеція 27 вересня підтвердили вибухи на газопроводі “Північний потік”. Заявили, що причиною протікання у двох нитках газопроводу стали влаштовані кимось вибухи.

29 вересня берегова охорона Швеції заявила, що на трубопроводі “Північний потік-2” виявили четвертий витік газу в морі.

Ще в понеділок і вівторок європейські спецслужби помітили кораблі підтримки ВМФ Росії поблизу місць витоків газу в трубопроводах “Північного потоку”.

Read Previous

Армія РФ зазнає колосальних втрат під “другим Бахмутом” – британська розвідка

Read Next

Захарова “розганяє” провокаційні заяви про ядерну війну

Most Popular